F.H. AKMA

Gry

Niektóre pozycje maja zwinięte opisy. Aby wyświetlić szczegóły produktu kliknij w jego obszarze. Nie wyświetlaj więcej.

Kategoria:

101-in-1 Explosive Megamix

Tytuł oferuje świetną rozrywkę dla graczy w każdym wieku. Wszystko dzięki sporej różnorodności. W zestawie znajduje się bowiem aż 101 zróżnicowanych pozycji. Za przechodzenie i zaliczanie poszczególnych z nich otrzymujemy złote monety oraz możliwość sprawdzenia się w kolejnych niezwykłych wyzwaniach. Wszystkie mini-gierki cechuje ogromna prostota i bardzo wciągająca mechanika zabawy. Dzięki tak dużej liczbie odmiennych form zabawy możemy wziąć udział w przeróżnych czynnościach. Wśród nich wymienić można chociażby strzelanie pistoletem na farbę, nabijanie sushi na pałeczki, omijanie ryb, czy po prostu układanie skomplikowanych puzzli. Poza tym rozegramy mecz w hokeja, postrzelamy do obcych atakujących ziemię oraz przykładowo weźmiemy udział w wyścigu bardzo szybkich samochodów. Każda z tych czynności jest łatwa do opanowania, ale nabicie wysokie rekordu wymaga nie lada wprawy. Wszystkie gry wykorzystują w pełni możliwości techniczne konsoli DS, w postaci przede wszystkim ekranu dotykowego. Sprawia to, że obsługa aplikacji jest niezwykle łatwa i intuicyjna. Miłym dodatkiem jest także opcja wyzwania na pojedynek drugiego gracza, dzięki wsparciu dla trybu sieciowego (w sieci lokalnej). Oprawa wizualna produktu jest bardzo prosta, aczkolwiek niezwykle kolorowa.

12

Kategoria: Zrecznościowe
Ilość graczy: 1-2 graczy
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Animaniacs: Lights, Camera, Action !

Grupą docelową najnowszych Animaniacs są oczywiście miłośnicy serii, którzy dobrze znają swoich ulubionych bohaterów i z przyjemnością spędzą z nimi czas, nawet wtedy, gdy nie mają możliwości oglądania telewizji. W grze odnajdujemy bowiem wszystkie najważniejsze postacie z serialów: od zabawnych Dota, Wakko i Yakko przez kapitalną parę Pinkie i Brain aż po Slappy Squirrel czy Doktora Scratchensniffa. Co ważne, wymienieni bohaterowie są w pełni grywalni i posiadają własny zestaw specjalnych zdolności, co owocuje zróżnicowaną rozgrywką, w zależności od tego kim aktualnie sterujemy. Oczywiście, początkowo otrzymujemy możliwość grania jedynie kilkoma pierwszymi postaciami - reszta wymaga odblokowania poprzez przejście kolejnych etapów. Na gracza czeka 15 rozległych poziomów, utrzymanych w trzech różnych środowiskach (bazujących na horrorze, science fiction oraz na świecie piratów), przy czym na każdym stadium czeka nas wiele zadań i misji pobocznych. Występują również różnego rodzaju zagadki i łamigłówki, których rozwiązanie wymaga zaangażowania dodatkowych pokładów szarych komórek. Warto się wysilić - w ten sposób można bowiem odblokować dodatkowe poziomy i różnorodne bonusy. Ponadto, w grze umieszczono tzw. Game Credit Bonus System, który wynagradza przechodzenie kolejnych etapów gry, zwiększając ilość możliwych restartów - przydatne, gdy na jakimś etapie nie poradziliśmy sobie z zadaniem i chcielibyśmy spróbować ponownie.

12

Kategoria: Zrecznościowe
Ilość graczy: 1-4 graczy
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Anno: Create a New World

W tej części bardzo popularnej sagi przenosimy do roku 1404 i poznajemy losy niejakiego króla George'a. W jego królestwie źle się dzieje - susza i głód dziesiątkują ludność oraz psują nastroje. Aby ulżyć swoim poddanym władca decyduje się na poważny krok - wysyła swoich potencjalnych następców, czyli synów Williama i Edwarda, na poszukiwanie nowej, lepszej i żyznej ziemi, która dostarczyłaby potrzebnych surowców mogących ocalić królestwo. Śledzimy losy przede wszystkim pokojowo nastawionego wobec innych kultur Williama, wyruszającego na południe, aby odkryć orientalną kulturę. Twórcy zrezygnowali w tej odsłonie z wątków militarnych, więc skupiamy się przede wszystkim na rozwoju ekonomiczno-gospodarczym naszego imperium. Możemy je zbudować praktycznie od podstaw zaczynając od malutkiej wioski, wpływając na wiele mniej lub bardziej ważnych elementów. Wcielając się w Williama wykorzystamy również wiele technologii orientalnych kultur, jak chociażby system nawadniania pól. Oprócz samego dbania o nasze włości możemy też zwiedzić wiele pięknych, szczegółowych światów i odkryć nowe miejsca. Służą one oczywiście nie tylko celom estetycznym, ale też gospodarczym, czy raczej handlowym - warto rozbudować sieć placówek oferujących różne, niedostępne w innych rejonach świata towary. Wszystko to zostało zrealizowane w ciekawej kampanii fabularnej, w której oglądamy także animowane przerywniki filmowe z głosami aktorów.

12

Kategoria: RTS
Ilość graczy: 1 gracz/multiplayer
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Asphalt: Urban GT

Asphalt Urban GT to gra łącząca najlepsze cechy pozycji arcade'owych i symulacji. Gracze mogą wskoczyć do wnętrza dwudziestu trzech licencjonowanych pojazdów (m.in. Lamborghini Diablo, Hummer, VW New Beetle, Jaguar), by ścigać się po ośmiu ogromnych trasach umiejscowionych w największych metropoliach świata (Nowy Jork, Miami, Paryż, Tokyo). W momencie rozpoczęcia zabawy nasze konto zostaje wzbogacone o kilkadziesiąt zielonych papierków, pozwalających zakupić jeden z dostępnych modeli samochodów. Resztę możemy wydać na delikatny tuning blisko trzydziestu elementów wehikułu (podrasowanie silnika, lepsze opony, hamulce itp.). Autorzy spłodzili pięć trybów zabawy, m.in. pojedynczy wyścig, mistrzostwa połączone ze zdobywaniem i tuningowaniem pojazdów oraz zabawa w ściganego i ścigającego, gdzie jeden z graczy ucieka, a drugi goni go wozem policyjnym. Ekran dotykowy pełni rolę mapy odzwierciedlającej aktualny stan przebiegu rywalizacji. Całość ukazana została w godnej pochwały oprawie graficznej, świetnie odzwierciedlającej sylwetki samochodów, a także same miasta. Z czeluści NDS wydobywa się dynamiczna muzyka, udanie zagrzewająca nas do walki o największe laury. Wi-Fi pozwala przeprowadzić turniej, w którym może wziąć udział nawet czterech graczy jednocześnie.

12

Kategoria: Wyscigi
Ilość graczy: 1-4 graczy
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Big Brain Academy

Brain Flex to jedna z serii edukacyjnych aplikacji od Nintendo, której zadaniem jest ćwiczenie naszego umysłu. Program sprawdza możliwości logicznego myślenia, koncentrując się na takich aspektach jak analiza tego co dzieje się na ekranie konsoli, zdolność zapamiętywania, liczenie czy też prawidłowa identyfikacja. Zanim przejdziemy do właściwej rozgrywki warto skorzystać z treningu, czyli innymi słowy przewodnika, który krok po kroku objaśnia czekające nas zadania w sekcji rzeczywistych testów. Pozwala to na odpowiednie przygotowanie mentalne i co za tym idzie, chroni grającego od ewentualnej depresji po wyświetleniu się wyniku badania. Wspomniane testy podzielone zostały na kilka kategorii, skąd można wybrać interesujące nas zagadnienie. Przykładowo jeden ze sprawdzianów, polega na zaznaczaniu prawidłowych zbiorów ilustracji, tak aby w ostatecznym rozrachunku ich liczba zgadzała się z podanym przykładem. Rzecz niby banalna ale kiedy weźmiemy pod uwagę, iż właściwą sumę należy odgadnąć z zestawienia najrozmaitszych obrazków, co skupia uwagę na niepotrzebnych efektach wizualnych, to już nie jest tak łatwo. Pozostałe testy również bazują na podobnie wyszukanych rozwiązaniach, no ale Brain Flex nie powstał przecież po to aby dodawać proste dwa i trzy, tylko faktycznie rozwijać mózg. Co więcej, gracz musi swoje decyzje podejmować raptem w kilka sekund, przez co mimowolnie dostarcza kolejny materiał do analizy, albowiem szybkość także jest wyznacznikiem zdolności intelektualnych. Końcowa ocena podana jest w formie mózgu oraz jego wagi. Oczywiście im będzie on cięższy tym większe posiadamy umiejętności. Dodatkowo, program dostarcza graficzny wykres, za którego pośrednictwem można przekonać się w jakich dziedzinach jesteśmy mocni, a nad jakimi należy jeszcze popracować.

12

Kategoria: Symulacje
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Bratz: Forever Diamondz

Bratz: Forever Diamondz to gra oparta na filmie Bratz Passion 4 Fashion Diamondz, który opowiada historię czterech lalek: Yasmin, Cloe, Sasky i Jade. Pozycja ta skierowana jest głównie do małych dziewczynek, ale zaciekawi również tych, którzy chcą przez chwilę poczuć się jak dziecko. Gracz ma do wyboru cztery postacie, którymi może grać (Yasmin, Cloe, Sasha, Jade). Naszym zadaniem jest poszukiwanie utalentowanych projektantów, którzy przygotują zestaw strojów na ekskluzywny pokaz. Użytkownik bierze również udział w konkursie jazdy na lodzie i musi zrobić wszystko, aby zaimponować sędziom. Dodatkową atrakcją jest opcja adopcji zwierzaka, którego można potem trenować, ubierać i wystawiać na pokazach. Nasze bohaterki zwiedzają nowoczesne lokale i szukają błękitnych monet. Zadania otrzymują za pośrednictwem telefonu komórkowego. Gra jest lekka i przyjemna. Użytkownik przenosi się na chwile do fascynującego świata mody, gdzie może podpatrzeć najnowsze trendy. Do wyboru mamy trzy lokacje: Nowy Jork, Florydę i Stylesville, czyli dom naszych bohaterek. Jeśli nie lubimy grać w samotności, Bratz: Forever Diamond oferuje trzy gry, w które można zagrać z innym użytkownikiem (Pairz, Change Outfits, Top Trumps). Cała gra utrzymana jest w słodkiej, różowo-cukierkowej konwencji. Muzyka jest żywa i rytmiczna. Dobrze uzupełnia całość.

12

Kategoria: Zrecznościowe
Ilość graczy: 1-2 graczy
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Chronicles of Mystery: Curse of the Ancient Temple

Chronicles of Mystery: Curse of the Ancient Temple to kieszonkowa wersja wydanej w 2008 roku przygodówki Chronicles of Mystery: Rytuał Skorpiona, która pierwotnie zadebiutowała na komputerach osobistych. Tym razem zadbano wyłącznie o posiadaczy konsoli DS. Wydawcą gry jest rodzime City Interactive. Podobnie jak w PeCetowym oryginale, wcielamy się w postać Sylvie Leroux, lubującej się w archeologii studentki paryskiej Sorbony. Główna bohaterka otrzymuje zaproszenie od swojego wujka mieszkającego we Francji, lecz po dotarciu na miejsce odkrywa, iż mężczyzna zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Wkrótce okazuje się, że z zaginięciem powiązane jest niedawne odkrycie podziemnej kaplicy wywodzącej się z okresu wypraw krzyżowych. Główna bohaterka musi pomyślnie zakończyć śledztwo, odkrywając przy okazji wszystkie sekrety pewnego tajnego zakonu rycerskiego. Właściwa rozgrywka opiera się w głównej mierze na dokładnej eksploracji przygotowanych przez producentów plansz, których w całej grze jest około pięćdziesięciu. Ważną rolę odgrywają też mini-gry, pojawiające się w czternastu różnych odmianach. Zabawy te polegają między innymi na odnajdywaniu różnic pomiędzy dwoma podobnymi obrazami. Sterowanie odbywa się w całości z wykorzystaniem ekranu dotykowego, z pomocą którego wybieramy obiekty z otoczenia czy ścieżki, którymi chcielibyśmy podążyć. Ciekawostką jest możliwość odblokowania ukrytego trybu zabawy, polegającego na wynajdywaniu ściśle określonych przedmiotów.

12 12

Kategoria: Przygodowe
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Commander: Europe at War

Commander: Europe at War bazuje na wydarzeniach z okresu II Wojny Światowej i pozwala graczom zmienić bieg historii, wcielając się w dowódców armii alianckiej lub nazistowskiej. W trakcie rozbudowanych kampanii mamy możliwość prowadzenia działań wojennych na wszystkich obszarach ogarniętych konfliktem podczas II Wojny Światowej. Bitwy toczymy więc zarówno w Europie (na terenach okupowanej Francji, Rosji czy Wielkiej Brytanii), bierzemy udział w operacjach na północnym wybrzeżu Afryki czy walczymy na wodach należących do Stanów Zjednoczonych. W grze nie zabrakło oczywiście historycznych kampanii: kierując poczynaniami obu stron konfliktu weźmiemy udział choćby w lądowaniu wojsk alianckich w Normandii, mamy okazję przełamać francuską linię umocnień Maginota czy przypuścić atak na ZSSR w ramach operacji Barbarossa. Zmagania wojenne gracze toczą przy użyciu dwunastu różnych typów jednostek, poczynając od zróżnicowanych brygad pancernych, poprzez jednostki zmotoryzowane, a kończąc na okrętach i łodziach podwodnych. Wszystkie wojska mają swoje plusy i minusy. Odpowiednie ich wykorzystanie i balansowanie zapewnia końcowy sukces dowodzonej przez nas armii. Wpływ na walory bojowe poszczególnych wojsk mają również dowódcy, których możemy rekrutować spośród kilkudziesięciu historycznych postaci okresu II Wojny Światowej. W Commander: Europe at War niezwykle istotną kwestią jest również prowadzenie badań technologicznych. Drzewko rozwoju oferuje ponad pięćdziesiąt rozmaitych udoskonaleń dla naszej armii, podzielonych na pięć głównych gałęzi przemysłu.

12

Kategoria: RTS
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

CSI: Dark Motives

Opisywana gra w bezpośredni sposób odwołuje się do serialu kryminalnego, polskim widzom znanego jako Kryminalne zagadki Las Vegas. Gracz wciela się w postać nowo przyjętego członka CSI i zajmuje się rozwiązywaniem spraw śledczych, wykorzystując do tego wiele nowoczesnych narzędzi. Miejscem wydarzeń jest stolica światowego hazardu, czyli Las Vegas. Podobnie jak w większości innych gier z serii CSI, do rozwiązania jest pięć spraw śledczych, przeważnie dotyczących popełnionych przez kogoś morderstw. Zadaniem gracza jest przeprowadzenie pełnej rekonstrukcji zbrodni, dzięki czemu możliwe będzie postawienie przed sądem sprawców. W trakcie rozgrywki wykorzystuje się sprzęt agenta CSI. Dostępne obiekty podzielone zostały na dwie zasadnicze grupy. Do wynajdywania dowodów używa się między innymi proszku daktyloskopijnego, luminolu czy światła ultrafioletowego. Odnalezione ślady należy następnie zebrać, korzystając z wacika, probówki, rękawiczek czy na przykład pęsety. Zdobyte dowody rzeczowe przetwarza się w specjalnie wyznaczonym do tego celu laboratorium. Opisywana wersja na DS-a ma tu do zaoferowania kilka prostych mini-gier, dotyczących między innymi ponownego złożenia rozbitego obiektu, czy analizy materiału wideo. Inne stałe lokacje to między innymi służące do badania ciał ofiar prosektorium oraz garaż, w którym składowane są łodzie i ciężarówki. Oprócz analizy dowodów gracz zajmuje się także przesłuchiwaniem świadków, dzięki czemu jest w stanie przybliżyć się do wytypowania sprawcy zbrodni.

12

Kategoria: Przygodowe
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Dr. Kawashima's Brain Training

Brain Age: Train Your Brain in Minutes a Day to program edukacyjny, przeznaczony na konsolę Nintendo Dual Screen. Autorów tego dzieła zainspirowały badania japońskiego neurobiologa, profesora Kawashimy. W omawianym tytule zawarte zostały różnorakie ćwiczenia, pozwalające na kształtowanie umysłu potencjalnego użytkownika - m.in. zaimplementowano szybkie rozwiązywanie zadań matematycznych, czytanie na głos, rysowanie na dotykowym ekranie oraz możliwość zabawy w Sudoku, polegającej na uzupełnianiu pustych miejsc w kolumnach cyframi od 1 do 9. Pierwszy dzień ćwiczeń to szereg testów, przygotowanych dla gracza, dzięki którym określony zostaje poziom jego umysłu (nazwano to DS Brain Age). Następnie, rozwiązując kolejne zadania stajemy się coraz lepsi i rozwijamy swoje umiejętności. Do wykonywania testów używamy rysika, dołączonego do konsoli, uprzednio mogąc zapisać tymczasowe odpowiedzi w podręcznej pamięci lub - wedle własnego wyboru - na zwykłym arkuszu papieru, a dopiero potem wprowadzić je do programu. Autorzy tegoż edukacyjnego przedsięwzięcia postanowili stworzyć także opcję Stoop Test, w której Brain Age rozpoznaje głos gracza. Opisywany produkt cechuje niezwykła prostota, dzięki czemu każdego dnia nowe zadania kształtujące umysł mogą otrzymać zarówno dorosłe osoby, jak i dzieci.

12

Kategoria: Symulacje
Ilość graczy: 1 gracz/multiplayer
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Escape the Museum

Escape the Museum to gra logiczna, w której zadaniem gracza jest wydostanie się z tytułowego muzeum. Rozgrywka polega na odnajdywaniu konkretnych przedmiotów, które w zamyśle twórców pomóc nam mają w osiągnięciu celu. Gracz wciela się w postać Susan Anderson, która podczas trzęsienia ziemi uwięziona została w gmachu Narodowego Muzeum Historii. Spadające odłamki pozbawiły ją przytomności – teraz, gdy niebezpieczeństwo minęło, a Susan odzyskała świadomość, wygląda na to, iż jest jedyną osobą zdolną znaleźć wyjście na zewnątrz, jak i odszukać pozostałe przy życiu osoby, które znajdowały się w muzeum w momencie katastrofy. Twórcy gry przygotowali dla nas 12 różnych obszarów, w których znaleźć należy ukryte przejścia, pomocne przedmioty czy też bezcenne, archeologiczne eksponaty. Gracz przemierzyć musi 25 lokacji i rozwiązać tyleż zagadek logicznych, aby dotrzeć do wyjścia. Zadanie to z pewnością ułatwi podręczna mapa jak również system podpowiedzi.

12

Kategoria: Przygodowe
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Exit

W opisywanej produkcji, stanowiącej połączenie gry logicznej oraz dynamicznej zręcznościówki, przejmujemy kontrolę nad tajemniczym osobnikiem, znanym jako Mr. Esc. Naszym zadaniem jest ratowanie uwięzionych w różnych miejscach ludzi. Przeważnie są to ofiary kataklizmów - pożarów, powodzi czy trzęsień ziemi. Swoje działania prowadzimy wewnątrz zagrożonych konstrukcji. W zależności od rozgrywanej aktualnie misji mogą to być zarówno zwykłe budynki mieszkalne, jak i szpitale, fabryki czy tunele metra. W omawianej konwersji pojawiają się oczywiście wszystkie poziomy z wersji na PSP. Producent dodał też jednak kilkanaście nowych misji. W sumie do rozegrania mamy ponad 100 zadań, oczywiście o wzrastającym poziomie trudności. Sterowana przez gracza postać potrafi nie tylko biegać, ale i wykonywać wiele innych ważnych ruchów. Mowa tu między innymi o wspinaniu się na wyżej położone platformy, używaniu lin, czy wykonywaniu skoków, wymagających między innymi unikania różnorakich pułapek. Ponadto możemy wchodzić w interakcje z elementami otoczenia. Mowa tu zarówno o używaniu różnorakich konstrukcji, jak i podnoszeniu potrzebnych przedmiotów (np. gaśnic czy węży strażackich). Właściwa zabawa rozpoczyna się jednak dopiero w momencie dotarcia do uwięzionej osoby. Zgodnie z tym co może sugerować tytuł gry, cywila musimy bezpiecznie odeskortować do wyjścia, mieszcząc się jednocześnie w odgórnie wyznaczonym limicie czasowym. Ochranianej postaci można wydawać proste polecenia. Niejednokrotnie jest to wręcz niezbędne do pomyślnego ukończenia danego etapu. Osoba taka może zająć się między innymi przesuwaniem cięższych przedmiotów.

12

Kategoria: Zrecznościowe
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Fifa 06

.

12

Kategoria: Sportowe
Ilość graczy: 1 gracz/multiplayer
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Fifa 07

FIFA 07 to kolejne wcielenie jednej z najpopularniejszych i najznamienitszych serii symulatorów piłkarskich. Omawiana odsłona odznacza się przede wszystkim podniesionym realizmem rozgrywki, szczególnie w zakresie sprawowania kontroli nad zawodnikami. Także miłośnicy szerszych opcji menadżerskich oraz fani prowadzenia rozbudowanych potyczek online znajdą w nowej Fifie wiele ciekawych nowości. Mechanika programu przeszła poważny lifting, w znaczącym stopniu zmieniając zasady rządzące podaniami oraz grą bez piłki. Włożono bardzo wiele wysiłku, by całkowicie pozbyć się nierealistycznego efektu wzajemnego przenikania się zawodników, za sprawą dopracowanego systemu kolizji. W konsekwencji większą rolę odgrywa teraz siła i masa zawodnika, zaś umiejętność odpowiedniego zastawienia się lub przepchnięcia piłkarza drużyny przeciwnej nierzadko pozwoli wypracować dogodną sytuację i otworzyć drogę do bramki. Rozszerzono także zakres możliwych do wykonania ruchów i zagrań, także bez piłki, wyposażając największe piłkarskie sławy w zestaw firmowych, charakterystycznych dla siebie, zagrań. Poprawiona sztuczna inteligencja zawodników niesterowanych aktualnie przez gracza, również wpływa pozytywnie na komfort grania oraz grywalność rozgrywki. Ponadto, zasadniczym zmianom poddano sposób oddawania strzałów - mamy teraz większą kontrolę nad podkręcaniem piłki (np. korzystając z joypada, lewa gałka odpowiada za zmianę toru lotu piłki), co oczywiście umożliwia zdobywanie bardziej spektakularnych bramek. Poprawka ta dotyczy także stałych fragmentów gry.

12

Kategoria: Sportowe
Ilość graczy: 1 gracz/multiplayer
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Fifa World Cup Germany 2006

2006 FIFA World Cup należy do bestsellerowego cyklu symulacji piłkarskich spod znaku EA Sports. Zgodnie z tytułem developerzy skupili się na Mistrzostwach Świata z 2006 roku, zorganizowanych w Niemczech. Autorów zaopatrzono we wszystkie niezbędne licencje, więc w wirtualnej rzeczywistości widzimy 12 autentycznych stadionów, znajdujących się w różnych miastach Republiki Federalnej (np. Berlin, Lipsk, Hamburg, Kolonia i Monachium). Naturalnie nie zabrakło 32 zespołów narodowych (oczywiście Polska oraz Argentyna, USA, Iran, Meksyk, Australia etc.), w których oglądamy zawodników o prawdziwych danych osobowych, cechach fizycznych itp. Warto podkreślić, że twórcy szczególną uwagę poświęcili około 100 gwiazdom z futbolowego firmamentu (m.in. Ronaldinho, David Beckham i Hernan Crespo), dzięki czemu ci piłkarscy wirtuozi prezentują się w grze prawie tak, jak na rzeczywistym boisku. Ponadto programiści umożliwili użytkownikom wybór jednej spośród 125 drużyn z całego globu ziemskiego i wzięcie udziału w kwalifikacjach do Mistrzostw. Zaimplementowano jeszcze tryb historyczny o nazwie Global Challenge, pozwalający na uczestniczenie w 40 słynnych meczach o Puchar Świata i odblokowywanie w ten sposób wielu rozmaitych bonusów (np. dodatkowi sportowcy).

12

Kategoria: Sportowe
Ilość graczy: 1 gracz/multiplayer
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Guinness World Records

Twórcy Guinness World Records przenieśli do gry trzydzieści sześć autentycznych wyczynów figurujących w tej właśnie księdze. Wśród nich znalazły się między innymi: jak najszybsze zjedzenie Jumbo-Jeta, rozbicie głową w wyznaczonym czasie jak największej liczby arbuzów, golenie owiec na czas, czy nawet wyhodowanie niezwykle długich paznokci. W trakcie kampanii dla jednego gracza przemierzymy cały świat w poszukiwaniu miejsc, gdzie jakieś rekordy zostały ustanowione, a następnie spróbujemy swoich sił w tych nietypowych konkurencjach. Za uzyskanie dobrych wyników, poza stosownym certyfikatem, zostajemy nagrodzeni tutejszą walutą, czyli tak zwanymi GWR Coins, za którą możemy zakupić nowe przedmioty w specjalnym sklepie. Dzięki temu uzyskamy dostęp do kolejnych dyscyplin. Jeżeli uznamy, że nasze wyniki są tego warte, możemy za pośrednictwem Internetu porównać je z osiągnięciami innych graczy z całego świata i zawalczyć o tytuł wirtualnego rekordzisty Guinnessa (Virtual Guinness World Record Holder). Dodatkową motywacją do ustanowienia jak najlepszego rekordu jest fakt, iż najlepsi trafią także na karty wydawanej co roku nowej edycji Księgi Rekordów Guinnessa. To jednak nie jedyne zajęcie jakie oferuje gra. W każdej z lokacji, którą odwiedzimy, możemy zdobyć specjalne karty zawierające pewne fakty i ciekawostki na temat prawdziwego ustanowionego w tym miejscu rekordu.

12

Kategoria: Zrecznościowe
Ilość graczy: 1 gracz/multiplayer
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Guitar Rock Tour

.

12

Kategoria: Symulacje
Ilość graczy: 1 gracz/multiplayer
Stan: Uzywana

Wyświetl film

High School Musical 2: Work This Out!

Zabawa w znaczniu stopniu odwołuje się do tańca oraz możliwości wykazania się talentami wokalnymi. Główną atrakcją Work This Out! są więc różnorakie gry taneczne, w których można brać udział. Sympatyków filmu zainteresuje zapewne informacja, iż producent zawarł wszystkich dziesięć utworów muzycznych znanych z High School Musical 2. Mowa tu między innymi o What Time Is It?, Fabulous, I Don't Dance, Gotta Go My Own Way Gabriella, czy Everyday. W celu osiągania sukcesów niezwykle istotne jest wyczucie rytmu, tak aby w odpowiednim momencie móc reagować na widoczne na ekranie symbole. Zabawa ponownie odbywa się przy wykorzystaniu stylusa oraz ekranu dotykowego konsoli. Omawiany sequel pokłada też jednak duży nacisk na przygodowy aspekt rozgrywki. Główni bohaterowie gry to Troy, Gabriella, Sharpay, Ryan, Chad oraz Taylor. Wszystkie te osoby są oczywiście grywalne. Ponadto przewidziano możliwość stworzenia własnej postaci. Główni bohaterowie tym razem wyruszają do ośrodka wypoczynkowego Lava Springs Resort i to właśnie na jego terenie wykonuje się wszystkie dostępne akcje. Lista dodatkowych atrakcji obejmuje między innymi zwiedzanie okolicy, czy uczestniczenie w prostych mini-grach zręcznościowych. Mogą one dotyczyć między innymi konkursu rzutów do kosza, czy prostej odmiany golfa.

12

Kategoria: Symulacje
Ilość graczy: 1 gracz/multiplayer
Stan: Uzywana

Wyświetl film

High School Musical 3: Senior Year - Dance!

High School Musical 3 Senior Year: Dance! to gra, skierowana zarówno do miłośników filmowej serii o przygodach rozśpiewanych nastolatków, jak i do tych, którzy po prostu lubią śpiewać i tańczyć. Tym razem możemy towarzyszyć postaciom znanym z trzech części filmu High School Musical podczas ich ostatniego roku w liceum East High. Gracz ma możliwość wcielenia się w jedną z postaci pojawiających się na srebrnym ekranie (m.in. Troy'a, Gabriellę i Sharpay). Może również samodzielnie stworzyć własną postać, w zależności od swoich zainteresowań. Użytkownik ma możliwość rozwijania dwóch umiejętności: śpiewania i tańczenia. Do wyboru ma 29 piosenek, które pojawiły się w trzech częściach filmu. Gracz uczy się układów i tekstów piosenek samodzielnie lub wraz z innym graczem. Zapaleni fani serii High School Musical mogą sprawdzić swoją wiedzę, gdyż gra oferuje również quizy dotyczące bohaterów. Grafika jest prosta, ale jednocześnie kolorowa i żywa. Najważniejszym elementem gry jest muzyka, która prezentuje wysoki poziom. Utwory są rytmiczne, dopracowane i przyjemne dla ucha. Gra zawiera zarówno skoczne kawałki, jak i typowe "wyciskacze łez".

12

Kategoria: Symulacje
Ilość graczy: 1 gracz/multiplayer
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Jam Sessions

Jam Sessions to tytuł o charakterze muzycznym, stworzony z myślą o posiadaczach dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo. Wykorzystując największe auty NDS, jak chociażby panel dotykowy, developerzy stworzyli symulator gry na gitarze. Tym, co różni niniejszą pozycję od podobnych jej produkcji (m.in. Guitar Hero), jest możliwość komponowania własnych utworów, a nie jedynie wierne odtwarzanie przygotowanych przez producentów kawałków. Zasady zabawy są niezwykle proste: panel dolny wraz ze stylusem służy za struny wirtualnej gitary, natomiast kilka kombinacji przycisków na d-padzie odpowiada poszczególnym akordom. Użytkownicy otrzymali niewyobrażalną wolność w łączeniu poszczególnych dźwięków w jedną sekwencję muzyczną. Stworzone kompozycje ulegają zapisowi, dzięki czemu bez problemu wykorzystuje się je w późniejszym etapie przygotowywania utworów. Poza modułem stricte symulacyjnym producenci zaimplementowali kilka trybów znacznie urozmaicających całą zabawę. Między innymi wprowadzono szeroki wachlarz mini-gier, polegających chociażby na odtwarzaniu usłyszanych kawałków. Mniej wprawionym użytkownikom zaoferowano tutorial, zapoznający ich z obowiązującymi zasadami.

12

Kategoria: Symulacje
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

James Pond: Codename Robocod

James Pond: Codename Robocod to klasyczna platformówka przeniesiona na konsolę Nintendo GameBoy Advance z komputerów typu Amiga.Wcielając się w bohatera imieniem James Pond (nawiązanie do brytyjskiego agenta Jamesa Bonda jak najbardziej celowe), ratujemy elfy porwane przez Złych. Jeżeli tego nie dokonamy, Mikołaj nie zdoła rozdać prezentów spragnionym dzieciakom czekającym pod swymi pięknie przyozdobionymi choinkami. Autorzy przygotowali kilkanaście różniących się potworkami i krajobrazem poziomów, pełnych tajnych przejść oraz na pierwszy rzut oka niewidocznych przepaści. Bohater potrafi chodzić nie tylko po podłodze, ale i suficie, na co pozwalają rozrzucone tu i ówdzie specjalne uchwyty. Pod koniec większości z poziomów spotykamy wielkiego bossa. James Pond: Codename Robocod pierwotnie ukazał się na komputerach typu Amiga. Wersja GBA została przez to delikatnie odrestaurowana. Zwiększono ilość barw, dodano kilkadziesiąt klatek nowych animacji, co przełożyło się na nowe umiejętności Jamesa Ponda. Zmianie na lepsze uległa również sfera audio. Pokraczną, aczkolwiek mającą swój urok muzykę, zastąpiły nowe kawałki idealnie współgrające z klimatem tejże pozycji. W grze nie natkniemy się na żadne akty przemocy.

12

Kategoria: Zrecznościowe
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

May's Mysteries: The Secret of Dragonville

.

12

Kategoria: Przygodowe
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

More Brain Training from Dr Kawashima: How Old Is Your B.?

Opracowana przez Nintendo pozycja More Brain Training from Dr Kawashima: How Old Is Your Brain? to kolejny tytuł, który nie jest typową grą video. Nową odsłonę popularnej serii można opisać jako program składający się z zestawu ćwiczeń i łamigłówek, mających na celu poprawienie pracy mózgu. Podobnie jak w przypadku poprzedniej części cyklu, twórców zainspirowały badania japońskiego neurobiologa, profesora Kawashimy, a produkt powstał we współpracy z uniwersytetem Tohoku. Tym razem gracze otrzymali zupełnie nowy zestaw zadań, oparty o aktualne dane na temat ludzkiego mózgu, a głównym celem rozgrywki jest określenie tego, jak szybko starzeje się u użytkownika ta najważniejsza centralna część ośrodkowego układu nerwowego. Podczas zabawy przenośną konsolę Nintendo DS należy trzymać tak, jak otwartą książkę. Rysik służy do zaznaczania poprawnych odpowiedzi na zadawane przez konsolę pytania. Zadania są różnorodne i obejmują takie dziedziny nauki jak matematyka czy lingwistyka oraz mają na celu sprawdzenie umiejętności logicznego myślenia. Twórcy programu zapewniają, że nawet kilka minut dziennie z More Brain Training from Dr Kawashima: How Old Is Your Brain? jest w stanie przynieść konkretne efekty. Jako dodatek, autorzy umieścili w produkcie zestaw łamigłówek Sudoku (do wyboru trzy różne poziomy trudności).

12

Kategoria: Symulacje
Ilość graczy: 1 gracz/multiplayer
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Mystery Case Files: MillionHeir

Mystery Case Files: MillionHeir jest grą przygodowo-logiczną, kładącą szczególny nacisk na konieczność wykazywania się dużą spostrzegawczością. Podobnie jak w przypadku innych gier z cyklu Mystery Case Files, gracz wciela się w postać detektywa, zajmując się rozwiązaniem przydzielonej mu sprawy. Tym razem zadaniem sterowanej postaci jest zbadanie kulisów zniknięcia milionera Phila T. Richa oraz ustalenie personaliów porywacza. W sprawę zamieszanych jest kilkanaście osób. Ponadto należy przyczynić się do wyznaczenia prawowitego spadkobiercy pozostawionej przez bogacza fortuny. Zabawa polega na dokładnej eksploracji dwuwymiarowych plansz, stanowiących kolejne komnaty ogromnej posiadłości Richa. Górny ekran konsoli wyświetla wnętrza pomieszczeń, a dolny pozwala na dokonywanie zbliżeń na obietkach, których dokładniejsze zbadanie może pomóc w rozwiązaniu śledztwa. Co ciekawe, niektóre przedmioty zyskują na znaczeniu dopiero w dalszej fazie rozgrywki, tj. gdy dotarło się już do ważnych informacji. Do wynajdywania cennych obiektów wykorzystuje się kilka przedmiotów, stanowiących standardowe wyposażenie detektywa. Mowa tu między innymi o lupie, latarce, urządzeniu do prześwietlania obiektów czy słomce. Co ciekawe, w tym ostatnim przypadku możliwe staje się używanie mikrofonu konsoli DS, na przykład w celu ugaszenia ogniska. W pozostałych przypadkach wykorzystywany jest wyłącznie ekran dotykowy. Zabawa urozmaicana jest prostymi mini-grami logicznymi, polegającymi między innymi na rozpoznawaniu kolorów i kształtów czy doszukiwaniu się różnic pomiędzy dwoma obrazami.

12

Kategoria: Przygodowe
Ilość graczy: 1 gracz/multiplayer
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Nanostray 2

Nanostray 2 to kontynuacja przeznaczonej na konsolę Nintendo DS strzelaniny z 2005 roku. Jest to przykład gry scrollowanej - ekran bez przerwy przesuwa się ku górze lub na boki, a gracz musi nadążyć z niszczeniem wszystkich wrogich obiektów w zasięgu wzroku oraz unikaniem przeszkód. Za grę ponownie odpowiedzialne jest studio Shin'en, a wydawcą została firma Majesco. Nanostray 2 rzuca nas w wir wydarzeń w wielkiej galaktyce. Główna intryga zawiązuje się wokół tajemniczego wirusa Nanostray. Naszym zadaniem jest odkryć wszystkie jego sekrety. Do dyspozycji dostajemy pięć trybów zabawy: Adventure, Arcade, Challenge, Simulators oraz jednoczesna rozgrywka dla dwóch graczy. Latamy w różnych środowiskach, w których musimy wykazać się umiejętnościami pilota i sporym refleksem. Do pokonania mamy 32 wyzwania, polegające na przykład na konieczności przetrwania przez kilka najbliższych sekund lub uzbierania kilkanastu kolorowych monet. Każdorazowo po wykonaniu ośmiu zadań odblokowujemy jeden z czterech bonusowych "Simulatorów". Są to szybkie mini-gierki, które polegają na zdobyciu jak największej ilości punktów w krótkim, acz naładowanym akcją czasie. W całej grze występuje 16 potężnych bossów oraz ponad 100 różnorakich nieprzyjaciół. Przeciwników możemy niszczyć za pomocą rozbudowanego arsenału broni. Ponadto własnoręcznie możemy dobierać działka przed każdą misją.

12

Kategoria: Strzelanki
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film


Masz problem ze znalezieniem jakiegoś tytułu, który ciężko dostać na rynku? Napisz do nas, a my postaramy się zdobyć go dla Ciebie. Działa to na zasadzie: Ty piszesz czego szukasz, podajesz nam kontakt do siebie, a my jak to znajdziemy to dajemy znać, że jest do kupienia i za jaką cenę. Usługa bez zobowiązań.

Wystarczy, że skontaktujesz się z konsultantem, wybierzesz grę, podasz dokładny adres i numer telefonu, zaproponujes godzinę odbioru gry w domu i będziesz mógł cieszyć się nowym tytułem. Dowóz na terenie miasta - 5 zł.

Masz jakieś uwagi, spostrzeżenie, zobaczyłeś błąd na stronie, chciałbyś więcej informacji, pisz do konsultanta.