F.H. AKMA

Gry

Niektóre pozycje maja zwinięte opisy. Aby wyświetlić szczegóły produktu kliknij w jego obszarze. Nie wyświetlaj więcej.

Kategoria:

2006 FIFA World Cup

2006 FIFA World Cup należy do bestsellerowego cyklu symulacji piłkarskich spod znaku EA Sports. Zgodnie z tytułem developerzy skupili się na Mistrzostwach Świata z 2006 roku, zorganizowanych w Niemczech. Autorów zaopatrzono we wszystkie niezbędne licencje, więc w wirtualnej rzeczywistości widzimy 12 autentycznych stadionów, znajdujących się w różnych miastach Republiki Federalnej (np. Berlin, Lipsk, Hamburg, Kolonia i Monachium). Naturalnie nie zabrakło 32 zespołów narodowych (oczywiście Polska oraz Argentyna, USA, Iran, Meksyk, Australia etc.), w których oglądamy zawodników o prawdziwych danych osobowych, cechach fizycznych itp. Warto podkreślić, że twórcy szczególną uwagę poświęcili około 100 gwiazdom z futbolowego firmamentu (m.in. Ronaldinho, David Beckham i Hernan Crespo), dzięki czemu ci piłkarscy wirtuozi prezentują się w grze prawie tak, jak na rzeczywistym boisku. Ponadto programiści umożliwili użytkownikom wybór jednej spośród 125 drużyn z całego globu ziemskiego i wzięcie udziału w kwalifikacjach do Mistrzostw. Zaimplementowano jeszcze tryb historyczny o nazwie Global Challenge, pozwalający na uczestniczenie w 40 słynnych meczach o Puchar Świata i odblokowywanie w ten sposób wielu rozmaitych bonusów (np. dodatkowi sportowcy).

12

Kategoria: Sportowe
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Archer Maclean`s Mercury & Mercury Meltdown

Archer Maclean's Mercury to gra logiczna wymagająca od graczy niezwykle zręcznych palców. Polega na doprowadzeniu do mety... płynnej rtęci, której wszelkie właściwości fizyczne zostały tu zachowane w niemal 100%. Bardzo ciekawie zostało rozwiązane sterowanie. Nie kierujemy tu samą rtęcią, a całym światem, w którym aktualnie się ona znajduje. Obracanie danego etapu spowoduje, że bohater zaczyna się ześlizgiwać w obranym przez gracza kierunku. Autorzy przygotowali 6 światów podzielonych na 72 poziomy. Każdy z nich obfituje w tajemne przejścia, przyciski aktywujące różnego rodzaju kładki lub bramy oraz we wrogów, których należy omijać bądź likwidować poprzez umiejętne manewrowanie rtęcią. Etapy zostały podzielone na pięć rodzajów: czasówki; misje, w których należy zebrać określoną ilość punktów procentowych; takie, w których musimy wypełnić określone z góry zadania (np. uruchomić generator); etapy, które zaliczamy wykonując kombosy - aktywując wiele elementów w krótkim czasie; walki z bossami. Pobicie najlepszych wyników punktowych na wszystkich poziomach otwiera przed graczem dostęp do bonusów, w tym jednego dodatkowego świata zawierającego 10 poziomów. Początkujący mogą przystąpić do tutoriala, zestawu misji treningowych, w których poznają wszystkie najważniejsze tricki potrzebne do przejścia Archer Maclean's Mercury. Mercury Meltdown jest kontynuacją jednej z ciekawszych gier logicznych dla konsoli PlayStation Portable, czyli Archer Maclean's Mercury. Ponownie kontrolujemy kroplę rtęci, zachowującą się zgodnie z prawami fizyki. Wszystko po to, aby pokonywać stawiane przed nami zadania i osiągać najlepsze wyniki punktowe. Łączna liczba etapów rozgrywki (tj. dostępnych laboratoriów) oscyluje teraz w granicach dwustu (część należy jednak najpierw odblokować), a dodatkowe poziomy można pobrać z Internetu. Poza tym tytułowa rtęć występuje w czterech różnych stanach (normalny i stały oraz lejący się szybko i wolno), co znacznie urozmaica zabawę i stwarza zupełnie nowe możliwości. Warta podkreślenia jest też radykalna zmiana stylu graficznego w stosunku do części pierwszej - projektanci przygotowali trójwymiarowa oprawę wizualną, bazującą na technologii cel-shading.

12

Kategoria: Zrecznościowe
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Nowa

Wyświetl film

Archer Maclean's Mercury

Archer Maclean's Mercury to gra logiczna wymagająca od graczy niezwykle zręcznych palców. Polega na doprowadzeniu do mety... płynnej rtęci, której wszelkie właściwości fizyczne zostały tu zachowane w niemal 100%. Grę przygotowała firma Awesome Studios, a wydawcą jest Ignition Entertainment. Bardzo ciekawie zostało rozwiązane sterowanie. Nie kierujemy tu samą rtęcią, a całym światem, w którym aktualnie się ona znajduje. Obracanie danego etapu spowoduje, że bohater zaczyna się ześlizgiwać w obranym przez gracza kierunku. Autorzy przygotowali 6 światów podzielonych na 72 poziomy. Każdy z nich obfituje w tajemne przejścia, przyciski aktywujące różnego rodzaju kładki lub bramy oraz we wrogów, których należy omijać bądź likwidować poprzez umiejętne manewrowanie rtęcią. Etapy zostały podzielone na pięć rodzajów: czasówki; misje, w których należy zebrać określoną ilość punktów procentowych; takie, w których musimy wypełnić określone z góry zadania (np. uruchomić generator); etapy, które zaliczamy wykonując kombosy - aktywując wiele elementów w krótkim czasie; walki z bossami. Pobicie najlepszych wyników punktowych na wszystkich poziomach otwiera przed graczem dostęp do bonusów, w tym jednego dodatkowego świata zawierającego 10 poziomów. Początkujący mogą przystąpić do tutoriala, zestawu misji treningowych, w których poznają wszystkie najważniejsze tricki potrzebne do przejścia Archer Maclean's Mercury.Wielkie wrażenie robi trójwymiarowa oprawa graficzna, szczególnie główny bohater, odbijający od swej powierzchni otoczenie oraz mieniący się przeróżnymi barwami. Równie dobrze prezentuje się animacja oraz stonowana muzyka.

12

Kategoria: Zrecznościowe
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Beaterator

Beaterator to dość osobliwy produkt, zamieniający kieszonkową konsolę PlayStation Portable w rozbudowane narzędzie do miksowania muzyki. Mamy tu de facto do czynienia z wyraźnie ulepszoną wersją programu, udostępnionego użytkownikom komputerów osobistych za pośrednictwem Internetu w roku 2005. Możemy więc najpierw nagrać na kartę pamięci odpowiednie sample, aby następnie przy użyciu Beateratora skomponować z nich własny utwór muzyczny niczym profesjonalny DJ. Oczywiście autorzy zaimplementowali w swoim dziele pokaźną bibliotekę gotowych dźwięków (ich producentem jest znany kompozytor ze Stanów Zjednoczonych o pseudonimie Timbaland), więc można bezproblemowo z niej korzystać. Jeśli chcemy, to gotowy kawałek udostępniamy innym posiadaczom PSP za pośrednictwem bezprzewodowego połączenia Wi-Fi. Pracownicy firmy Rockstar Games przygotowali w niniejszej wersji Beateratora szereg ciekawych bonusów, odróżniających tę edycję od wariantu internetowego. Mowa o kolekcji nieskomplikowanych mini-gier zręcznościowych, w których trzeba wykazać się przede wszystkim odpowiednim poczuciem rytmu.

12

Kategoria: Symulacje
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Blokus Portable: Steambot Championship

Blokus Portable: Steambot Championship jest rozbudowaną grą logiczną. Produkt ten w bardzo wyraźny sposób odwołuje się do cieszącej się ogromną popularnością i wielokrotnie wyróżnianej gry planszowej. Zasady rozgrywki są bardzo zbliżone do oryginalnej gry planszowej. W zabawie przeważnie bierze udział czterech graczy. Całość rozgrywana jest na jednej planszy, którą podzielono na kilkadziesiąt pól o tej samej wielkości. Grający przystępują do zabawy dysponując obiektami ściśle określonego koloru i znajdując się w jednym z narożników. Zabawa polega na zapełnianiu planszy, uwzględniając jednak pewne ograniczenia. Układane obiekty mogą się ze sobą łączyć co najwyżej rogami, ale tylko wtedy gdy są takiego samego koloru. Powoduje to zwiększenie znaczenia oddziaływania z elementami rozmieszczanymi przez innych graczy. Wygrywa ta osoba, która zdoła rozstawić wszystkie swoje obiekty lub pod koniec rundy ma ich najmniej. Całość wymaga więc nie tylko rozsądnego planowania kolejnych posunięć, ale również agresywnego blokowania przeciwników, tak aby zyskać nad nimi cenną przewagę. W Blokus Portable z oczywistych względów duży nacisk położono na zwiększenia znaczenia multiplayera. Przewidziano tu wiele różnych trybów zabawy. Wybierając klasyczne ustawienia do pojedynczego starcia przystępują cztery osoby. Warto tu zaznaczyć, iż do zabawy wymagany jest wtedy pojedynczy egzemplarz gry. Korzystając z opcji bezprzewodowej komunikacji w rozgrywkach może z kolei wziąć udział nawet szesnaście osób.

12

Kategoria: Symulacje
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Buzz ! Quiz Master

Quiz Master jest jedną z gier z cieszącej się dużą popularnością serii Buzz!. Producent musiał zrezygnować ze znanych z pozostałych edycji programu buzzerów, czyli unikatowych kontrolerów. Zabawa oferuje więc bardziej klasyczny model zabawy. Główne założenia rozgrywki pozostały niezmienione. Gracz wciela się więc w postać uczestnika teleturnieju, prowadzonego przez sympatycznego Buzza. Z myślą o pojedynczym graczu producent przygotował piętnaście różnych wyzwań quizowych. Każda runda daje możliwość zdobycia cennych nagród. Są to przede wszystkim medale (brązowe, srebrne i złote), przyznawane za konkretne osiągnięcia w udzielaniu poprawnych odpowiedzi. Gracz może też jednak zająć się zdobywaniem innych nagród. Mogą one zostać odblokowane między innymi za udzielenie kilku poprawnych odpowiedzi po sobie, czy wyróżnienie się dobrym czasem reakcji. Główne atrakcje przygotowano jednak z myślą o sympatykach rozgrywek z udziałem większej liczby graczy. Można tu liczyć na trzy podstawowe tryby zabawy. Pass Around opiera się na konieczności przekazywania sobie konsoli, tak aby inna osoba mogła udzielić odpowiedzi na dane pytanie. Tryb ten ma do zaoferowania kilka ciekawych rozwiązań. Gracz, który posiada konsolę może decydować komu chce ją przekazać, tak aby na przykład wykorzystać luki w wiedzy swojego konkurenta. Niektóre wyzwania pozwalają też na dokonanie wyboru informacji (np. szczegółów zdjęcia), które zostaną przedstawione następcy. Drugi tryb multiplayer (Game Share) oferuje opcję podzielenia się swoją grą z trzema innymi użytkownikami konsoli PSP. Do zabawy wymagany jest wtedy pojedynczy egzemplarz gry. Ostatni z dostępnych trybów to Quiz Host. Jego podstawowym atutem jest to, iż jeden z uczestników rozgrywki wciela się w postać Buzza, czyli prowadzącego, mogąc dodawać lub odejmować punkty uczestnikom teleturnieju.

12 12

Kategoria: Symulacje
Ilość graczy: 1-6 graczy
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Championship Manager

Championship Manager to najsłynniejsza seria menedżerów piłkarskich. Pierwsza odsłona popularnego CeeMa pojawiła się w 1992 roku. Rodzicami serii są bracia Paul i Oliver Collyer, którzy stworzyli program w warunkach domowych w Shropshire (Anglia). Niebawem podpięli się pod firmę Sports Interactive, która opracowała kolejne wydania Championship Managera. Wydawcą ostatnich części był Eidos Interactive. Na początku 2005 roku doszło do rozłamu - Sports Interactive wziął bazę danych i silnik gry, natomiast Eidosowi pozostały prawa do nazwy. Championship Manager wciąż się zatem ukazuje, ale tworzy go nowy zespół. Przed nami piąta odsłona w wersji na konsolę PSP... Championship Managera na PSP można nazwać oryginałem w wersji mini. Podobnie jak na pececie, tak i tu jedną z większych zalet jest mnogość licencji. W grze zastajemy aż 55 lig z 12 krajów Europy, Azji i Ameryki Południowej (niestety, naszej ekstraklasy nie uświadczymy). Łącznie zawarto tutaj 25 000 graczy z ponad stu krajów. Pojawiły się dwa zupełnie nowe tryby - pojedynek oraz szybka gra trzysezonowa. Kieszonkowy Championship Manager odziedziczył po pecetowym bracie złożoność rozgrywki. Mamy tu bardzo dużo opcji menedżerskich, które wpływają na taktykę drużyny i wyniki meczów. Jest także w pełni interaktywny system transferowy, dzięki któremu możemy kupować, sprzedawać, wypożyczać i ściągać zawodników z kartą na ręku.

12

Kategoria: Sportowe
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Championship Manager 2006

Championship Manager 2006 jest kolejnym produktem z popularnej serii managerów futbolowych, wydanym w czternastą rocznicę istnienia cyklu. Zgodnie z tradycją developerzy ponownie dokonali w swoim dziele wielu ulepszeń, które bez problemu potrafią dostrzec nie tylko zagorzali entuzjaści zarządzania w świecie piłki kopanej. Przede wszystkim czeka na nas 75 odwzorowanych z pietyzmem klas rozgrywkowych z 26 krajów, liczne turnieje o prestiżowym charakterze (m.in. Copa Sudamericana i FA Trophy) itd. Uwagę zwraca zupełnie nowy system prezentacji przebiegu wirtualnego meczu, nazwany Gameplan. Za sprawą tej niewątpliwej innowacji możemy śledzić poczynania podlegających nam sportowców niczym podczas siedzenia przed ekranem telewizora, mając nieustanny wpływ na realizowaną taktykę, boiskowe ustawienie każdego członka drużyny etc. Ponadto twórcy pozwolili nam na dokonanie wyboru pomiędzy oglądaniem całego pojedynku dwóch zespołów w ujęciu trójwymiarowym, a przejrzeniem tylko kluczowych momentów spotkania. Jeśli chodzi natomiast o właściwe administrowanie ekipą futbolistów, to autorzy wreszcie postarali się o wprowadzenie opcji natychmiastowego podglądu statystyk graczy drugorzędnych bez pojawiania się irytujących opóźnień, wynikających z przetwarzania sporej ilości informacji. Dzięki temu znacznie usprawniono wyszukiwanie nowych talentów, którymi chcemy wzmocnić naszą drużynę. Dodatkowo zaimplementowano specjalny tryb rozmowy z piłkarzami, umożliwiający np. składanie obietnic konkretnym futbolistom, aby spowodować wzrost ich morale (rzecz jasna danego słowa wypada dotrzymywać, gdyż w przeciwnym razie musimy liczyć się z przykrymi konsekwencjami). Warto zauważyć, iż w proces developingu Championship Manager 2006 zaangażowano Mervyna Day'a, pracującego na co dzień z zawodnikami angielskiego klubu Charlton Athletic. Fachowiec ten dostarczył gotowe schematy, wykorzystywane w rzeczywistości na treningach.

12

Kategoria: Sportowe
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Championship Manager 2007

Championship Manager 2007 jest kolejną pozycją z popularnej serii managerów futbolowych, rozwijanej od 1992 roku. Pierwotnie developerzy przygotowali jedynie pecetową wersję omawianej gry, ale nieco później zdecydowali się na przeniesienie swojego dzieła do świata konsol. W ten sposób na rynku pojawiła się edycja dla platformy PlayStation 2, Xbox 360 i PlayStation Portable. Posiadacz dowolnej z trzech wspomnianych konsol może więc zostać profesjonalnym zarządcą drużyny piłkarskiej i nawet mało znany klub doprowadzić do największych triumfów w skali globu ziemskiego. Trzeba troszczyć się o szerokie spektrum zagadnień - począwszy od transferów zawodników, poprzez przedmeczowe planowanie taktyki i ustalanie programu treningów, a skończywszy rzecz jasna na prowadzeniu zespołu w trakcie bezpośredniego starcia boiskowego z ekipą przeciwnika. Warto zauważyć, że autorzy wprowadzili ciekawy system motywowania wirtualnych futbolistów, polegający na rzucaniu im rozmaitych haseł słownych. Zaimplementowano też zaawansowaną opcję interakcji z mediami - prasa i telewizja mają bowiem kluczowe znaczenie w przedstawianiu wizerunków poszczególnych trenerów, więc najlepiej zbytnio dziennikarzom nie bruździć. Ponadto szeroki wachlarz dostępnych lig powiększono o dwie dodatkowe klasy rozgrywkowe rodem z Anglii. Oczywiście wszystkie kluby posiadają aktualne składy, a poszczególni piłkarze mają umiejętności porównywalne do rzeczywistych.

12

Kategoria: Sportowe
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Chili Con Carnage

Chili Con Carnage jest specjalną wersją gry akcji pt. Total Overdose: A Gunslinger's Tale in Mexico, przeznaczoną wyłącznie dla mobilnej platformy PlayStation Portable. Zatem fabułę osadzono w latynoamerykańskich realiach, a rolę głównego bohatera powierzono twardzielowi imieniem Ramiro Cruz. Całość powinna przypaść więc do gustu szczególnie wielbicielom filmów w wykonaniu Roberta Rodrigueza, który stworzył m.in. El Mariachi, Desperado i Once Upon a Time in Mexico (Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2). Protagonista ma za zadanie zemścić się za śmierć ojca i w związku z tym wkracza na wojenną ścieżkę z Ceasarem Moralesem - szefem kartelu narkotykowego. Akcja skupia się wokół przygranicznego meksykańskiego miasteczka Los Toros, a na naszej drodze stają m.in. bandyci Moralesa, skorumpowani agenci federalni, a nawet regularni żołnierze i zombie. Przeciwko wrogom wykorzystujemy bogaty arsenał narzędzi mordu, obejmujący np. pistolet, kij baseballowy, strzelbę, karabin szturmowy, granaty i wyrzutnię rakiet. Warto zauważyć, że eliminowanie oponentów dostarcza punktów, których ilość można powiększać poprzez wykonywanie efektownych kombinacji. Właśnie niszczycielskie combosy najlepiej sprawdzają się w konfrontacji z bossami, pojawiającymi się w kluczowych momentach scenariusza.

12 12 12

Kategoria: Akcja
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Crush

Crush jest dość interesującą grą zręcznościowo-logiczną, łącząca w unikalny sposób świat dwuwymiarowy z trójwymiarowym. Posiadacze kieszonkowej konsoli PlayStation Portable przejmują kontrolę nad bohaterem imieniem Dan, który dzięki hipnozie próbuje wyleczyć się ze swoich lęków. Musimy pomóc protagoniście w zrealizowaniu celu, co wiąże się z przebrnięciem przez czterdzieści surrealistycznych etapów. Na każdym z nich trzeba radzić sobie z rozmaitymi zagadkami, wymagającymi nie lada wysiłku umysłowego. Rozwiązywanie problemów wymaga od użytkowników PSP przełączania się pomiędzy perspektywą 2D i 3D. Obie ukazują wirtualny świat w zupełnie inny sposób, więc czynności niemożliwe do wykonania w jednej są drobnostką w drugiej i odwrotnie. Wybierając więc należyty sposób przedstawiania rzeczywistości musimy m.in. uruchamiać mechanizmy, przesuwać obiekty i wywoływać reakcje łańcuchowe z wykorzystaniem pozornie niepasujących do siebie przedmiotów. Poziom trudności wyskalowano tak, aby zagwarantować znakomitą zabawę zarówno początkującym graczom, jak i osobom zaawansowanym. Odnalezienie się w dwóch różnych perspektywach ułatwia dobrze zaprojektowany interfejs użytkownika, a wielobarwna oprawa wizualna przykuwa wzrok swoją atrakcyjnością.

12 12

Kategoria: Zrecznościowe
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Darkstalkers Chronicle: The Chaos Tower

Świat gry jest dosyć oryginalny - tym razem, zamiast mocno wyeksploatowanych i ogranych wzorców pokroju japońskich karateków, pijanych mistrzów i seksownych kobiet-ninja, ścierają się ze sobą różnego rodzaju wampiry, sukuby, duchy i inne potworności. Sama fabuła programu prezentuje się jednak standardowo: zły pan, o imieniu Jedah, zebrał i uwięził osiemnastu wojowników z różnych, piekielnych światów, zaś my wcielamy się w jednego z nich. Istnieje tylko jedna droga, aby ocalić naszą duszę i nie dopuścić do zniszczenia demonicznego świata, z którego pochodzimy - pokonać wszystkich potwornych konkurentów, a na koniec bezlitośnie rozprawić się ze zbójem Jedahem. Każdy z dostępnych quasi-demonów posiada unikatowy, charakterystyczny dla siebie zestaw czarów, zdolności, mocnych i słabych stron, co przy szerokim asortymencie gwarantuje fanom mordobić dobrą zabawę na długi czas.Dla spragnionego krwi gracza twórcy przygotowali aż pięć różnych trybów gry. Arcade Mode oferuje standardową serię kilku/kilkunastu potyczek jeden-na-jednego, zwieńczoną bojem ostatecznym z głównym prowokatorem tego całego harmidru. Training Mode umożliwia nam opanowanie sztuk walki naszego ulubionego fightera do perfekcji. Arcyciekawie prezentuje się Network Mode, w którym, korzystając z możliwości "sieciowych" PSP, aż do czterech graczy może wziąć się za bary w trzech, dodatkowych trybach gry:

12 12

Kategoria: Walki
Ilość graczy: 1-4 graczy
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Dynasty Warriors

Fabuła opisywanej produkcji, podobnie jak w przypadku jej poprzednich edycji, nawiązuje do Epoki Trzech Królestw, czyli okresu rozbicia Chin na dynastie Wei, Wu oraz Shu. Gracz może wcielić się w jednego z kilkudziesięciu dostępnych generałów, reprezentujących wybraną przez siebie frakcję. Do rozegrania jest szereg rozbudowanych scenariuszy. Zabawa generalnie opiera się na eliminacji napotykanych oddziałów wroga. Zasady rozgrywki są dość oczywiste. Sterowany przez gracza generał musi doprowadzić do ponownego złączenia walczących ze sobą dynastii, oczywiście pod dowództwem reprezentowanej przez wspomnianą postać frakcji. W przeciwieństwie do wersji wydanych na PS2 czy Xbox'a, w opisywanej kieszonkowej wersji Dynasty Warriors bitwy nie toczą się już na ogromnych planszach, przypominających pola bitew. Mapy podzielone zostały na kilkadziesiąt mniejszych sektorów, w których rozgrywane są kolejne pojedynki. Fragmenty te są zaznaczone na specjalnie przygotowanej mapie taktycznej. Z racji tego, iż poszczególne sektory są ze sobą połączone gracz może pomiędzy nimi podróżować. Poszczególne pola są jednocześnie bardzo zróżnicowane. W zależności od wybranego sektora można natrafić na masywny fort, czy też ogromne pole. Rozwiązanie to ma też znaczenie taktyczne, gracz musi bowiem przejmować kontrolę nad tymi miejscami, które są najistotniejsze ze strategicznego punktu widzenia. Poszczególne bitwy nie są przy tym zbyt długie, przez co tempo rozgrywki jest nieporównywalnie większe od "stacjonarnych" wersji Dynasty Warriors.

12 12

Kategoria: Akcja
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Dynasty Warriors Vol. 2

Dynasty Warriors vol. 2 to strategiczna gra akcji będąca kolejną odsłoną serii. Akcja gry ma miejsce w dalekiej przeszłości na terenach Azji. Zamieszkujący tamte obszary bohaterowie, stawiają czoła straszliwym potworom i stojącym na ich czele mistrzom. Rozgrywka polega przede wszystkim na wykonywaniu kolejnych misji polegających głównie na pokonywaniu rzeszy przeciwników stających na drodze postaci kierowanej przez gracza. W porównaniu do wcześniejszej wersji gry Dynasty Warriors vol. 2 wzbogacono o nowe poziomy i postacie. Program oferuje tryb rozgrywki wieloosobowej. Grafika programu Dynasty Warriors vol. 2 jest trójwymiarowa i szczegółowo dopracowana.

12 12

Kategoria: Akcja
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Everybody's Golf

Everybody's Golf to gra w golfa w zręcznościowej konwencji. Stanowi ona próbę przeniesienia na platformę PSP serii rozwijanej od 1998 roku (ostatnio na PS2). Autorzy oddali do naszej dyspozycji trzy tryby rozgrywki: single player, multiplayer oraz trening. W Stroke Play możemy pobawić się na wszystkich odkrytych przez nas dołkach. Tryb Challenge pozwala natomiast rozegrać sezon pełen różnych turniejów i odkryć w tym czasie nowe postacie (jest ich w grze dziesięć), a także gadżety dla nich. Swojego gracza możemy dowolnie definiować, wybierając spośród 250 części wyposażenia - fryzur, czapek, strojów i akcesoriów. Jak wygląda rozgrywka? Uderzenie piłeczki kijem polega na trzykrotnym wciśnięciu odpowiedniego guzika. W oddaniu dobrego strzału pomaga nam umiejscowiony u dołu ekranu miernik siły i precyzji trafienia. Gdy zbliżymy piłeczkę do dołka, pojawia się ekranik ze zbliżeniem na sytuację. W sumie w Everybody's Golf znalazło się sześć dopracowanych serii dołków.

12

Kategoria: Sportowe
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Fat Princess: Fistful of Cake

Fat Princess to zabawna gra zręcznościowa autorstwa Darkstar Industries, w której uczestniczymy w starciach armii średniowiecznych wojowników. Zadanie gracza polega na ratowaniu tytułowej księżniczki, która przetrzymywana jest w lochach zamku przeciwnika. Główne utrudnienie polega jednak na tym, że księżniczka cierpi na sporą nadwagę, w rezultacie czego przetransportowanie jej w bezpieczne miejsce wymaga zaangażowania odpowiednio licznej armii. Gracz w trakcie rozgrywki wykorzystuje postaci reprezentujące pięć różnych klas. Oprócz tradycyjnie wykonanych wojowników są to również łucznicy, magowie, robotnicy oraz księża. Kluczem do sukcesu jest wykorzystywanie specyficznych umiejętności, zarezerwowanych dla każdej klasy. Współpraca staje się widoczna szczególnie przy próbach przedostania się do lochu z księżniczką. Gracz może na przykład ustawiać pomocników na sobie w celu przedostania się przez wysoki mur czy dążyć do wyważenia prowadzącej do zamku wroga bramy. Każda ze stron konfliktu może maksymalnie dysponować 16 postaciami. Dodatkową atrakcją gry jest możliwość zbierania znajdujących się na planszy surowców. Pozwala to na dokonywanie upgrade'ów broni wykorzystywanych przez przedstawicieli poszczególnych klas. Surowce pozwalają również na wzmocnienie możliwości obronnych swojego zamku poprzez postawienie nowych wieżyczek strzelniczych czy bardziej wytrzymałej bramy głównej. Do dyspozycji gracza oddano kilka różnych trybów zabawy. Oprócz głównego trybu Rescue the Princess (uratuj księżniczkę) są to między innymi Medieval Games (średniowieczne gry) oraz Thwart the Invasion (udaremnij inwazję). Fat Princess posiada również pełnoprawny multiplayer. W zabawie może w tym przypadku uczestniczyć maksymalnie 32 graczy, przejmując kontrolę nad pojedynczymi osobnikami znajdującymi się na polu bitwy.

12 12

Kategoria: Zrecznościowe
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

FIFA 06

Mimo iż to nie najaktualniejsza część serii "Fifa", wciąż niesie ze sobą wielkie emocje. Np. dlatego, że kręci się wokół eliminacji do Mistrzostw Świata w Niemczech, co z pewnością jest nie małym wydarzeniem dla wszystkich fanów tego sportu. Fifa 06 w niewielu elementach ustępuje "siódemce", a grywalnością na pewno jej dorównuje, atutem gry może być także to że siódemka wzoruje się na poprzednim tytule. Fifa 06 oferuje coś więcej niż zwykłe "kopanie" piłki, operujemy także specjalnymi podaniami, kopnięciami technicznymi oraz wieloma opcjami tworzenia taktyki drużyny.

12

Kategoria: Sportowe
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

FIFA 07

FIFA 07 to kolejne wcielenie jednej z najpopularniejszych i najznamienitszych serii symulatorów piłkarskich. Omawiana odsłona odznacza się przede wszystkim podniesionym realizmem rozgrywki, szczególnie w zakresie sprawowania kontroli nad zawodnikami. Także miłośnicy szerszych opcji menadżerskich oraz fani prowadzenia rozbudowanych potyczek online znajdą w nowej Fifie wiele ciekawych nowości. Mechanika programu przeszła poważny lifting, w znaczącym stopniu zmieniając zasady rządzące podaniami oraz grą bez piłki. Włożono bardzo wiele wysiłku, by całkowicie pozbyć się nierealistycznego efektu wzajemnego przenikania się zawodników, za sprawą dopracowanego systemu kolizji. W konsekwencji większą rolę odgrywa teraz siła i masa zawodnika, zaś umiejętność odpowiedniego zastawienia się lub przepchnięcia piłkarza drużyny przeciwnej nierzadko pozwoli wypracować dogodną sytuację i otworzyć drogę do bramki. Rozszerzono także zakres możliwych do wykonania ruchów i zagrań, także bez piłki, wyposażając największe piłkarskie sławy w zestaw firmowych, charakterystycznych dla siebie, zagrań.

12

Kategoria: Sportowe
Ilość graczy: 1 gracz/multiplayer
Stan: Nowa

Wyświetl film

FIFA 08

Tak jak poprzednie odsłony, tak i ta oferuje bardzo wiele zespołów i zawodników. Wydawca nie szczędził pieniędzy na licencje dzięki czemu można wybierać drużyny spośród 30 lig oraz reprezentacji wielu krajów. W sumie odtworzono tu ponad 14,000 zawodników. Nowością w FIFA 08 na PSP jest specjalny tryb Be A Pro, w którym możemy wcielić się w wybranego zawodnika i poczuć się niczym prawdziwy gracz na boisku. Przez cały sezon sterujemy wtedy właśnie tą wybraną postacią - poprawiamy jej umiejętności i pomagamy jej stać się prawdziwą gwiazdą. W każdej chwili można przejrzeć również szczegółowe statystyki, które wydatnie pokażą, co jeszcze musimy usprawnić, a co opanowaliśmy już w zadowalającym stopniu. Poprawiona została Sztuczna Inteligencja zawodników - obrońcy zdecydowanie lepiej ustawiają się, więc trzeba dobrze zaplanować swój atak. Bardziej widoczne są też gwiazdy poszczególnych drużyn, do których piłka grana jest dużo częściej niż do pozostałych piłkarzy. Po raz pierwszy w serii możemy objąć kontrolę nad bramkarzem w sytuacjach "jeden na jeden". Już nie trzeba więc zdawać się na Sztuczną Inteligencję konsolowego bramkarza.

12

Kategoria: Sportowe
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

FIFA 09

FIFA 09 to kolejna odsłona serii piłkarskich symulacji, stawianych obok Pro Evolution Soccera w czołówce gier sportowych. W tej odsłonie cyklu autorzy postawili na fizykę i zadbali, by animacje podań, strzałów czy interakcji między piłkarzami w możliwie wysokim stopniu odzwierciedlały rzeczywistość. W osiągnięciu tego efektu pomocna jest licencja FIFA, dzięki której na wirtualnych boiskach możemy oglądać zawodników znanych z biegania po prawdziwych murawach. Ulepszono też algorytmy sztucznej inteligencji: nasi rywale potrafią zaadaptować swój styl gry do wydarzeń dziejących się na boisku, uwzględniając przy tym nie tylko prestiż spotkania i aktualny wynik, ale nawet elementy decydujące o zmianie pogody. Dodatkowo na poziom umiejętności wszystkich zawodników wpływa ich wzrost i waga - niscy gracze są szybsi, a ci lepiej zbudowani mają większe szanse w powietrznych pojedynkach. Ponadto zwiększono tempo meczów i skrócono czas reakcji piłkarzy na to, co dzieje się z futbolówką. Prócz tego FIFA 09 oddaje do naszej dyspozycji zestaw narzędzi służących do opracowywania własnej taktyki, wariantów gry ofensywnej i obronnej, jak również definiowania poziomu agresji, z jaką mają być atakowani oponenci. Wśród pozostałych opcji łatwo dostrzec tryb Be a Pro, w którym ponownie możemy zająć się rozwojem kariery wybranego piłkarza i poprowadzić go na szczyt sławy przez cztery kolejne sezony. Nie zapomniano też o zaimplementowaniu profesjonalnej ścieżki dźwiękowej, złożonej z utworów nagranych przez artystów z całego świata.

12

Kategoria: Sportowe
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Fight Night Round 3

Fight Night Round 3 jest trzecią częścią bestsellerowej serii wirtualnych gier, traktujących o boksie i przygotowywanych przez utalentowanych developerów z korporacji Electronic Arts. "Trójka" porusza każdy aspekt ogromnego przedsięwzięcia pod tytułem walka bokserska. Na początku mamy zatem starcia sparringowe, w trakcie których ćwiczymy konkretne uderzenia, konstruujemy plan taktyczny etc. Następnie przychodzi czas na emocjonującą konferencję prasową, gdzie oprócz ważenia uczestników pojedynku nierzadko wywiązuje się ostra wymiana zdań na oczach żądnych sensacji dziennikarzy. Potem wreszcie nastaje moment kulminacyjny, czyli ringowa konfrontacja dwóch pięściarzy przed rozentuzjazmowaną publicznością, szczelnie wypełniającą halę. Rzecz jasna developerzy pozwolili nam na wykreowanie własnego zawodnika od podstaw i stopniowe doskonalenie go (np. tworzenie unikalnego stylu zadawania ciosów) w toku rozgrywki. Nie zapomniano jednak o zaimplementowaniu licznych bokserskich legend, którymi możemy pokierować w szeregu słynnych walk - m.in. Muhammad Ali przeciwko Joe'mu Frazierowi i Arturo Gatti kontra Mickey Ward. Oczywiście gwiazdy w rękawicach zostały perfekcyjnie odwzorowane nie tylko pod względem wyglądu zewnętrznego, lecz także w materii używanej techniki. Natomiast licencja, uzyskana od amerykańskiej stacji telewizyjnej ESPN, gwarantuje pierwszorzędną jakość prezentacji wirtualnego widowiska. Znakomite uzupełnienie całości stanowi dopracowana Sztuczna Inteligencja rywali.

12 12

Kategoria: Walki
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Fired Up

Fired Up to samochodowa gra akcji dla maksymalnie ośmiu graczy. Akcja toczy się głównie w opustoszałych miastach (mamy plansze skute lodem, ruiny, etc.). Nie spotykamy w nich nawet pojedynczych ludzi, ale za to trafiamy na całą masę wrogich pojazdów. Jeździmy jednym z kilkunastu wozów, z których każdy dysponuje innymi statystykami. Znajdujemy samochody zarówno małe i szybkie, jak również duże i ślamazarne. Najbardziej elektryzująca w Fired Up jest opcja multiplayer, zawierająca takie tryby, jak deathmatch, team deathmatch, king of the hill, bomb the base, race czy assimilation. Zabawa w ośmiu graczy dostarcza bardzo przyjemnych wrażeń. Jeśli nie mamy z kim grać, wybieramy opcję przygodową, skierowaną dla pojedynczego gracza. Wcielamy się w niej w członka opozycji i walczymy ze złymi napastnikami. W trybie tym poza głównymi zadaniami zawarto zręcznościowe mini-gierki. Czas możemy spędzać również na szukaniu ukrytych dodatków i lokacji. Warto dodać, że wcale nie musimy grać długo, by zajść dalej w scenariuszu; wystarczy parę minut wolnego czasu. Na wozach montujemy różnego rodzaju broń. Podzielono ją na podstawową i dodatkową, a co ciekawe, we wrogów możemy strzelać z obydwu jednocześnie. Broń podstawową (jak karabin maszynowy czy działo) wybieramy przed wyruszeniem w bój, a dodatkowa (laser, pociski, EMP do unieszkodliwiania pojazdów) rozrzucona jest na planszach w postaci kolorowych ikon.

12 12

Kategoria: Akcja
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Football Manager Handheld

Menadżer piłkarski

12

Kategoria: Sportowe
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Football Manager Handheld 2007

Football Manager Handheld 2007 jest już drugą inkarnacją popularnego managera piłkarskiego, przeznaczoną dla kieszonkowej platformy PlayStation Portable. Standardowo przeprowadzono aktualizację bazy danych, dzięki czemu wszystkie wirtualne drużyny futbolowe posiadają zgodne z rzeczywistością składy osobowe. Do listy zaimplementowanych lig dołączyły dodatkowe klasy rozgrywkowe z Niemiec, Portugalii, Włoch, Hiszpanii, Francji, Belgii i Australii. Oczywiście można samodzielnie wprowadzać poprawki, aby zachować zgodność z bieżącymi wydarzeniami na rynku transferowym. Developerzy poświęcili szczególną uwagę systemowi wyszukiwania nowych zawodników i teraz o wiele łatwiej znajduje się w branży sportowców, odpowiadających konkretnym kryteriom. Warto zaznaczyć, że dokładne charakterystyki mało znanych piłkarzy nie są widoczne od razu - nierozreklamowanym talentom trzeba się przyglądać poprzez wysyłanie swoich przedstawicieli. Wszystkie wirtualne wydarzenia i plotki monitorują media, publikujące odpowiednie komunikaty. Dla najlepszych administratorów klubowych przewidziano niespodziankę w postaci ukrytego trybu, pozwalającego na prowadzenie drużyny narodowej wybranego kraju. Z taką ekipą można przystąpić do szeregu zawodów - np. do Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy i Pucharu Narodów Azji (w tych dwóch ostatnich przypadkach decyduje lokalizacja geograficzna zespołu). Nie zapomniano też o trybie multiplayer, działającym w oparciu o lokalne połączanie Wi-Fi lub Internet. Z globalnej Sieci pobiera się ponadto rozmaite dodatki.

12

Kategoria: Sportowe
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film

Football Manager Handheld 2012

Football Manager 2012 to osiemnasta cześć popularnego menadżera piłkarskiego, który tym razem zyskał bardo wiele ulepszeń. Mechanika rozgrywki nie uległa większej zmianie, nadal na początku kariery wybieramy dowolny dostępny klub (w tej edycji znalazło się aż 50 lig z całego świata) i zaczynamy prowadzić go do sukcesów. Oczywiście nie dla wszystkich będzie on taki sam, jednym klubem będziemy chcieli wygrać wszystkie możliwe puchary, a dla drugiego sukcesem będzie środek tabeli czy nawet utrzymanie. Dużo nowości znajdziemy w zakładce prowadzenia drużyny, m.in. zmienią się opcje transferowe oraz same negocjacje z zawodnikami. Teraz można je na chwilę wstrzymać jeśli wymagania zawodnika nam nie odpowiadają. Również skauci nauczyli się wielu nowych rzeczy, przede wszystkim bardziej dokładnie analizują grę przeciwnika oraz nasze słabe i mocne punkty. Bardzo mocną stroną serii Football Manager jest realizm, twórcy także i tym razem nie stanęli miejscu i posunęli go jeszcze o krok do przodu. Dzięki temu mamy bardzo dobrze odwzorowane ruchy zawodników, kilka naprawdę ładnych stadionów, poprawioną animację kibiców oraz dwie nowe kamery, znane jako "Behind Goal" i "Director Cam". Ponadto możemy nimi dowolnie obracać aby wyłapywać nawet najdrobniejsze błędy w ustawieniu czy taktyce. Zmiany dotknęły również interfejsu. Teraz możemy wybierać rozdzielczość samodzielnie, a im większą wybierzemy tym więcej informacji znajdziemy na jednym ekranie. Dodatkowo, możemy dodać dowolne ligi w wybranym przez siebie czasie kariery, a nie jak to było do tej pory, tylko na początku.

12

Kategoria: Sportowe
Ilość graczy: 1 gracz
Stan: Uzywana

Wyświetl film


Masz problem ze znalezieniem jakiegoś tytułu, który ciężko dostać na rynku? Napisz do nas, a my postaramy się zdobyć go dla Ciebie. Działa to na zasadzie: Ty piszesz czego szukasz, podajesz nam kontakt do siebie, a my jak to znajdziemy to dajemy znać, że jest do kupienia i za jaką cenę. Usługa bez zobowiązań.

Wystarczy, że skontaktujesz się z konsultantem, wybierzesz grę, podasz dokładny adres i numer telefonu, zaproponujes godzinę odbioru gry w domu i będziesz mógł cieszyć się nowym tytułem. Dowóz na terenie miasta - 5 zł.

Masz jakieś uwagi, spostrzeżenie, zobaczyłeś błąd na stronie, chciałbyś więcej informacji, pisz do konsultanta.