F.H. AKMA

Rejestracja numeru

Dlaczego musimy zarejestrować swoją kartę SIM?

Zgodnie z zapisami ustawy antyterrorystycznej, każda karta SIM powinna być zarejestrowana. Wymóg ten dotyczy również obcokrajowców, korzystających z usług polskich operatorów telefonii komórkowej.

Które karty SIM podlegają rejestracji?

Rejestracji podlegają wszystkie karty SIM, należące do polskich operatorów telefonii komórkowej. Do tej pory jedynie właściciele abonamentów i ofert typu MIX zobowiązani byli do podania swoich danych osobowych.

Wymagane dokumenty

W celu rejestracji posiadanej przez nas karty SIM musimy przedłożyć jeden z poniższych dokumentów:

Będzie potrzebne imię i nazwiska, numeru PESEL oraz numeru i serii dowodu tożsamości. Wraz ze zniesieniem obowiązku meldunkowego nie musimy przedstawiać aktualnego adresu zamieszkania.

Rejestracji karty SIM może dokonać każda osoba, która ukończyła 13 rok życia. Jeśli numer należy do młodszej osoby, wtedy powinien on być zarejestrowany na jednego z rodziców lub opiekunów prawnych. Z momentem uzyskania wymaganego wieku, kartę SIM można przerejestrować.

W przypadku firm rejestracji musi dokonać osoba prawna, przedstawiając numer REGON, KRS lub NIP przedsiębiorstwa.

Rejestracja karty SIM w Orange


Orange

Pracownik poprosi nas o ważny dowód tożsamości – dowód osobisty bądź paszport.

Orange pobierze od nas imię nazwisko, PESEL i numer karty SIM, którą chcemy zarejestrować. Potwierdzenie dostaniemy za pomocą SMS-a.

W celu otrzymania gratisów, należy wysłać SMS-a o treści BONUS pod numer 80028 w ciągu 60 dni od momentu zarejestrowania karty SIM.

Rejestracja karty SIM w Play


Play

Fioletowy operator wymaga naszej obecności. Udajemy się biorąc ze sobą aktualny dowód osobisty bądź paszport. Pracownik potwierdzi nasze imię, nazwisko, numer karty SIM, którą chcemy zarejestrować, oraz PESEL.

Play przygotował wiele interesujących promocji dla wszystkich, którzy podejmą decyzję o wcześniejszym załatwieniu tej sprawy. W tym przypadku wielkość doładowania konta będzie zależeć od stażu w sieci. Najmniej zyskają osoby korzystające z Play krócej niż rok – 100 złotych na wykonywane połączenia krajowe oraz 10 dodatkowych gigabajtów internetu.

W najlepszej sytuacji są długoletni użytkownicy Play – za 4 i więcej lat sieć nagrodzi ich 500-złotowym doładowaniem.

W celu aktywacji promocji, po pomyślnym zarejestrowaniu karty SIM należy wpisać kod: *111*300*1#. Doładowanie ważne jest przez 30 dni.

Jeśli jesteś użytkownikiem Play Internet na kartę to pamiętaj, że ta karta SIM również podlega procesowi rejestracji u operatora. Procedura jest analogiczna i wymaga stawienia się. Aby wziąć udział w promocji, polegającej na darmowym pakiecie 100 GB (do wykorzystania w ciągu 30 dni), należy wysłać SMS o treści start.300 pod numer 111.

Rejestracja karty SIM w T-Mobile


T-Mobile

Jeśli masz kartę prepaid w sieci T-Mobile, musisz udać się do nas. Pracownik poprosi o numer dowodu osobistego bądź paszportu, imię, nazwisko, numer PESEL, numer karty SIM oraz ośmiocyfrowe hasło, ustanowione w internecie.

Do naszego konta abonenckiego można dopisać dodatkowe karty SIM. Wystarczy zadzwonić pod numer 606 606 606 (najlepiej z numeru, który chcemy zarejestrować).

W celu sprawdzenia, czy nasz numer został już wcześniej zarejestrowany, należy wybrać kod *100# i nacisnąć słuchawkę połączenia.

T-Mobile przygotowało interesującą promocję, zachęcającą do rejestracji numeru. Pomyślne zakończenie procesu oraz doładowanie w wysokości 100 zł umożliwi nam zakup telefonu Maxcom MM237 Dual SIM w cenie 19 złotych.

Rejestracja karty SIM w Fakt Mobile


Fakt Mobile

Rejestracja karty SIM Fakt Mobile daje nam takie same bonusy, jak w przypadku sieci Play.

Rejestracja karty SIM w Red Bull Mobile


Red Bull Mobile

Każdy posiadacz Red Bull Mobile może zarejestrować swoją kartę SIM w naszym sklepie. Należy przedstawić dowód tożsamości: dowód osobisty bądź paszport, podać imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer karty SIM. Po pomyślnym procesie rejestracji wysłany zostanie SMS z potwierdzeniem.

W przypadku Red Bull Mobile obowiązują promocje sieci Play. Każdy, kto zarejestruje się w sieci przed końcem lutego 2017 roku otrzyma doładowanie w wysokości 100 złotych oraz pakiet 10 GB internetu, do wykorzystania w ciągu 30 dni.

W celu przystąpienia do promocji należy wpisać kod: *111*300*1# i zatwierdzić zieloną słuchawką.

Rejestracja karty SIM w Nju Mobile


Nju Mobile

Nju Mobile jest siecią należącą do Orange. Wszystkie zasady i promocje obowiązujące w sieci Orange mają zastosowanie w Nju Mobile.

Przedstawiamy dowód osobisty lub paszport, imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer karty SIM. Na koniec dostajemy SMS-a z potwierdzeniem.

W celu przystąpienia do promocji, należy wysłać SMS-a o treści BONUS pod numer 80028 w ciągu 60 dni od momentu zarejestrowania karty SIM.